آخرین اخبار : 

روش های گسترش دایره لغات انگلیسی

wpid-VF9UBSGE86BA.jpg

گسترش دایره لغات انگلیسی

گسترش دایره لغات انگلیسی

گسترش دایره لغات انگلیسی، هميشه فايده‌هاي زيادي داشته، از بدست‌آوردن نمره‌اي عالي در آزمون‌هايي مثل تافل و آيلتس گرفته تا بالا رفتن اعتماد به نفس. با به كار گيري اين چند روش ساده و تضميني  روی گسترش دایره لغت های انگلیسی تان کار کنید و لغات تازه را آسانتر ياد بگيريد.

1-حريصانه بخوانيد!
امروزه ثابت شده كه خواندن بهترين راه براي گسترش دایره لغات انگلیسی است. وقتي با لغتي جديد در يك متن روبرو مي‌شويد علاوه بر ماندگاري بهتر آن لغت در ذهنتان با نحوه‌ي به كارگيري آن كلمه در متن هم آشنا مي‌شويد.

لازم نيست براي يادگيري هر لغت ديكشنري را چك كنيد. كافيست از جملات و كلمه‌هاي آشنايي كه در كنار لغت مورد نظر شما استفاده شده اند كمك گرفته و معني لغت را حدس بزنيد.

اگر ديديد نمي‌توانيد معني لغتي را حدس بزنيد احتمالا به اين دليل است كه متن سنگيني را انتخاب كرده‌ايد. به ياد داشته باشيد خواندن بايد لذت بخش باشد پس از متون ساده شروع كرده و كم‌كم سراغ ساير متن‌ها برويد.

2- با ديكشنري خود دوست شويد!

ديكشنري اولين و مهمترين منبع شما براي يادگيري لغت است. هركاري بكنيد نمي‌توانيد اهميت اين دوست خوب را رد كنيد. تنها با ديكشنري است كه شما با معني دقيق و كامل يك لغت و تلفظ و مثال‌ و خيلي اطلاعات خوب ديگر  آشنا مي‌شويد.

ليستي از بهترين ديكشنري هاي آنلاين را مي‌توانيد از اين لنيك پيدا كنيد.

3-لغات را استفاده كنيد!

تنها به خواندن لغات جديد يا پيدا كردن آنها در ديكشنري قانع نباشيد. از لغاتي كه ياد مي‌گيريد تا مي‌توانيد استفاده كنيد تا در حافظه‌ي بلندمدتتان ثبت شوند.

خلاق باشيد ولغات جديد را مرتب به كار گيريد;

لغات را روي يك ورق كاغذ بنويسيد

هر لغت را بلند تكرار كنيد

با لغات جمله بسازيد، چه روي كاغذ چه ذهني

به ياد داشته باشيد كه آگاهانه صحبت كنيد. هميشه سعي كنيد از لغات جديدتري كه ياد مي‌گيريد به جاي لغات ساده و پيش‌پا افتاده استفاده كنيد.

4-هر روز يك لغت تازه ياد بگيريد!

اگر هر روز فقط يك لغت ياد بگيريد خيلي زود متوجه پيشرفت سريع خود خواهيد شد. شايد به نظر شما روزي يك لغت خيلي ناچيز باشد ولي خود تاثير اين كار را بعد از مدت كوتاهي خواهيد ديد. با اين روش، يادگيري لغت دلپذيرتر خواهد شد.

5-معني حقيقي هر كلمه را ياد بگيريد!
با يادگيري معناي واقعي لغات سود فراواني خواهيد كرد. چگونه؟ بيش از نيمي از لغات انگليسي ريشه‌ي يوناني يا لاتين دارند پس اگر شما ريشه ، پسوند و پيشوند  لغات را ياد بگيريد مي‌توانيد معني خيلي از كلمات جديد ديگر را نيز به راحتي حدس بزنيد.

6-آمار لغاتي كه ياد مي‌گيريد را داشته باشيد!

هميشه هر لغتي را كه ياد مي‌گيريد در جايي مطمئن ثبت كنيد تا دقيقا بدانيد چه لغاتي را ياد گرفته‌ايد. با اين كار مرور كردن لغات هم خيلي آسان‌تر شده و شما ديگر نيازي به رجوع دوباره به ديكشنري نخواهيد داشت.

بسته به سليقه‌ي خود ازيك نوع فرمت براي ليست لغات خود استفاده كنيد; مي‌توانيد لغات خود را در جعبه‌ي لايتنر ، در يك فايل ورد و يا در دفترچه يادداشتي نگه داري كنيد.

دیدن ویدئوی کامل :

روش های گسترش دایره لغات انگلیسی